کناف

کناف چیست؟

نوعی پنل گچی با روکش کاغذی است که برای ایجاد سقف­های کاذب، دیوارهای کاذب و ساخت دکور مورد استفاده قرار می ­گیرد. کناف در لغت به نام یک شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی اشاره دارد که برای اولین بار از پنل‌های گچی برای ساخت دیوارهای نازک کاری استفاده کرد. این شرکت محصولات خود را در بسیاری از کشورها از جمله کشورمان ایران تولید می‌کند . خطوط تولید گسترده شرکت کناف در ایران نیز دایر است و تحت همین برند روانه بازار می‌شود. به طور کلی از آنجایی که شرکت کناف برای اولین بار به تولید و عرضه صفحات گچی کرده است، بنابراین این صفحات با نام کناف در ایران شناخته شده هستند.

ویژگی های اصلی کناف :

این سازه خشک در تمامی فضاهای موجود مانند خانه، شرکت ها، ساختمان های تجاری و... قابل استفاده می باشد و با عملکرد های متنوعی که دارد می تواند قالب هایی با چندین عملکرد متفاوت ارائه دهد. با کمترین مصالح و ابزار هایی که در آن به کار می رود قابلیت هایی چون مقاومت در برابر آتش سوزی و رطوبت را دارا است که بستگی به نوع ساختمان می توان یک مورد یا هر دو را استفاده کرد.

انواع کناف موجود در بازار:

استفاده از کناف برای زیباسازی فضای داخلی ساختمان بسیار رایج شده است. صفحات روکش دارِ گچی تولیدیِ کناف ایران از نظر مشخصات و مورد استفاده شامل موارد زیر است:

  • صفحات معمولی (Reguler Board)
  • صفحات مقاوم در برابر رطوبت (Moisture Resistant Board)
  • صفحات مقاوم دربرابر حریق (Fire Resistant Board)
  • صفحات مقاوم دربرابر حریق و رطوبت (Fire & Moisture Resistant Board)

 

ما در شرکت آداک طرح مشاور و مجری شما در اجرای انواع پروژه های کناف میباشیم.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده مدلهای تکمیلی با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس جهت ارتباط با ما:9156305956